Tarwemeel dubbelgriffig 1 kg
Tarwemeel dubbelgriffig 1 kg
Wat is tarwedunst?
Dunst (ook: Dunstmeel of Fijngriess) is net als gries en meel een maalproduct dat ontstaat bij het malen van graan. Dunst is fijner dan gries, maar niet zo fijn als meel. De deeltjesgrootte van dunst varieert van 150 tot 300 µm in diameter. Dunst is grotendeels vrij van schil- en kiemdelen.[1]
Dunst speelt in de keuken slechts een geringe rol, maar wordt gebruikt voor de bereiding van strudel en spätzle om de deegwaren steviger te maken.
De term „griffiges Mehl“ wordt – in tegenstelling tot „glattem“ of „schliffigem Mehl“ – gebruikt voor dunst en voor grovere meelsoorten waarvan de deeltjes tussen de vingers gevoeld kunnen worden. De term „doppelgriffiges Mehl“ betekent altijd dunst.
| Energetische waarde | 1444 kJ/ 341 kcal |
| Vet | 1,1 g |
| waarvan verzadigde vetzuren | 0,2 g |
| Koolhydraten | 70,8 g |
| waarvan suikers | 0,4 g |
| Voedingsvezels | 4,1 g |
| Eiwit | 9,8 g |
| Zout | 0,05 g |
Toepassingen in detail:
- Spätzle:
- Strudel en noedels:
- Knoedel deeg:
- Sauzen en deeg:
- Paneermeel:
Wat is tarwedunst?
- Tarwedunst is een maalproduct dat tussen tarwemeel en tarwegries ligt.
- Het staat bekend om zijn "griffige" of "dubbelgriffige" textuur, die het onderscheidt van fijn meel.
- Deze eigenschap maakt het bijzonder geschikt voor deeg dat een goede wateropname en stevigheid nodig heeft.
Klanten die dit artikel kochten, kochten ook de volgende artikelen:
Voor meer informatie bezoekt u de homepage van dit product.